08.11.2023

Ogłoszenie - Zgłoszenie wstępnej gotowości

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Otwocku ogłasza potrzebę wyznaczenia do wykonywania w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r. na terenie powiatu otwockiego następujących czynności urzędowych, wskazanych w art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2629)...
» Czytaj więcej
05.10.2023

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie transportu zwierząt

Zwierzęta mogą być przewożone jedynie jeżeli są zdolne do transportu. Wszystkie zwierzęta muszą być transportowane w warunkach gwarantujących im brak zranień lub niepotrzebnego cierpienia.
» Czytaj więcej
10.07.2023

ASF - informacje dla hodowców i przedsiębiorców

W związku z wystąpieniem ognisk afrykańskiego pomoru świń  na terenie kraju  apeluję  do Państwa,  aby: Dokonywać w biurach powiatowych ARiMR rejestracji wszystkich stad, w których utrzymywane są świnie - dotyczy to również stad z jednym zwierzęciem ...
» Czytaj więcej
07.07.2023

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?

Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.
» Czytaj więcej
30.06.2023

Informacje dla posiadaczy zwierząt towarzyszących (psy, koty, fretki) przemieszczających się z terytorium Ukrainy

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że biorąc pod uwagę stanowisko Komisji Europejskiej oraz zapewnienia weterynaryjnych Władz Ukrainy o możliwości spełnienia wymagań przywozowych UE, od dnia 1 lipca 2023 r. Polska odstąpi od stosowania uproszczonych zasad przemieszczania zwierząt towarzyszących ich właścicielom, w liczbie do 5 sztuk, przemieszczającym się z terytorium Ukrainy.
» Czytaj więcej